KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11642387
*
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 19:40:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 13:57:18
1
800 kr
19/2 19:03:08
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
*
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 13:57:18 | 1 | 800 kr |
19/2 19:03:08 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04